Άνετη νίκη των Κορασίδων με 3-0 σετ επί της Ξάνθης. Δεύτερη φετινή ήττα τον Παγκορασίδων. [βίντεο – φωτογραφίες]

Κανονικά διεξήχθη η αγωνιστική ημέρα στα πλαίσια του πρωταθλήματος της ΕΣΠΕΘΡΑΝΜΑΚ και η ομάδα μας υποδέχτηκε τους Θράκης Ξάνθης.

Ανδροσθένης ΘάσουΣτο παιχνίδι που προηγήθηκε,οι Παγκορασίδες μας γνώρισαν την δεύτερη φετινή τους ήττα με 2-3 σετ,παρατασσόμενες με αρκετές και σημαντικές απουσίες. Η ομάδα της Ξάνθης έδειξε μεγαλύτερη ψυχραιμία στο καθοριστικό τάι-μπρέικ,ενώ στα κορίτσια μας κόστισαν οι κακές επιλογές στην επίθεση. Δεν έχει χαθεί τίποτα για τις μικρές μας, οι οποίες βρίσκονται εντός στόχων.

Στην καλύτερή τους ίσως εμφάνιση φέτος, οι Κορασίδες επικράτησαν με 3-0 σετ επί του αντίστοιχου τμήματος των Θρακών. Αυτοματισμοί, συνέπεια στην άμυνα και πολυφωνία στην επίθεση, ξεσήκωσαν τους φιλάθλους της Θάσου, που χειροκρότησαν σε πολλές φάσεις τα κορίτσια μας. Ατομικά δεν υστέρησε καμία συμμετέχουσα.

Ευχαριστούμε για ακόμα μία φορά,το κοινό όλων των ηλικιών που βρέθηκε στις κερκίδες του Κλειστού Γυμναστηρίου και ευχόμαστε καλή συνέχεια στη συμπαθέστατη ομάδα της Ξάνθης.

Πηγή: Δελτίο Τύπου