Σπουδαία νίκη για τη Δόξα – Αποτελέσματα και βαθμολογίες από όλες τις κατηγορίες

Α΄ ΕΠΣΚ ΚΑΒΑΛΑΣ:

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Δόξα Θεολόγου: 0-2

Πολύτιμο «διπλό», με 0-2, κατέκτησε η Δόξα Θεολόγου στο γήπεδο της Νέας Καρβάλης για την 14η αγωνιστική της Α΄ κατηγορίας. Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα με τους  γηπεδούχους να έχουν ένα χαμένο τετ α τετ και ένα ακόμη σουτ με τον Κ. Σιώτα αλλά και μια ευκαιρία με τον Χατζηβασιλειάδη, που επέστρεψε στη βάση του μετά από λίγους μήνες παρουσίας στην Πέρνη. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν αλλαγές στην επανάληψη, πίεσαν και στο 60 ο Μουσάς κέρδισε πέναλτι, στη «βούλα» πήγε ο Χιονίδης για το 0-1. Ακολούθησαν δύο καλές στιγμές του Σόρρα, στο 80 ο Βιτάλι είχε ευκαιρία που έδιωξαν πάνω στην γραμμή και στο 89 ο Μουσάς σε αντεπίθεση διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Συνθέσεις

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Κυρκαλάς, Κόρτσα, Γκορόγιας (84 Σιώτας Δ.), Μακαρίδης, Φουρκαλάς, Γκρουνόφ, Χατζηβασιλειάδης (46 Σάσσος Ι.), Σάσσος Στ., Κιτσώνης (64 Μπουτσούκος), Καρακεϊσογλου, Σιώτας Κ. (70 Αλμπάντης).

Δόξα Θεολόγου

Αγαθόπουλος, Μπαϊρακταρίδης, Βογιατζής Στ. (64 Ζούλης), Χατζηγεωργίου, Μαλίκι (46 Βογιατζής Ι.), Καζάρας, Χιονίδης, Βιτάλι, Μουσάς, Ντομί, Ζενέλι (46 Σόρρα).

Τα αποτελέσματα -14η αγωνιστική

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Δόξα Θεολόγου  0-2

Εθνικός Ν. Καρυάς-Βρασίδας Ν. Περάμου  0-2

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Ηρακλής Καβάλας  3-0 α.α.

Ηρακλής Καβάλας  —

**Ο Ηρακλής Καβάλας αποβάλλεται από το πρωτάθλημα.

Β΄ ΕΠΣΚ ΚΑΒΑΛΑΣ:

1ος όμιλος

Κεραυνός Καλλιράχης-ΠΑΟΚ: 2-2

Μοιρασιά, με 2-2, στο γήπεδο του Πρίνου στην κόντρα του Κεραυνού Καλλιράχης με τον ΠΑΟΚ για την 13η αγωνιστική της Β΄ κατηγορίας. Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Στο 56 με απευθείας εκτέλεση φάουλ από πλάγια θέση του Σιμητού έγινε το 0-1. Στο 70 ο Ντέντε με σουτ έξω από την περιοχή έγινε το 0-2. Στο 78 ο Τζανετής σε αντεπίθεση μείωσε σε 1-2. Στο 90+ ο Λαπούσι διαμόρφωσε το τελικό 2-2. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο από το 62ο λεπτό λόγω αποβολής με 2η κίτρινη κάρτα του Άντζο Μπάρτσι.

Συνθέσεις

Κεραυνός Καλλιράχης

Πενταφτίκης, Μητσαράς, Παπαθεοδώρου Θ. (55 Προύντζος Θ.), Προύντζος Μ., Ντομπρούσι, Παπαθεοδώρου Δ., Παπαθεοδώρου Α., Λαπούσι, Ξηλογιώργης (80 Κλωφάς),  Σινάνι, Τζανετής.

ΠΑΟΚ

Καραμπιπέρης, Τόνιος, Τιάκας, Λημναίος (78 Γιάπατζης), Σιμητός, Μπάρτσι Άντζο, Τσιπούρης, Μπάρτσι Μ. (33 λ.τ. Μπόζης), Ντέντε, Τσουμάνι, Μπάρτσι Αντι (46 Μουράτη).

**Η διοίκηση του Κεραυνού Καλλιράχης έδωσε συγχαρητήρια στην διαιτητική τριπλέτα, Αναγνωστόπουλος-Μακέδος-Μητρούσης που βοήθησαν να γίνει ένα παιχνίδι σε αθλητικά πλαίσια.

**Η ομάδα του ΠΑΟΚ Καβάλας ευχαριστεί την αντίστοιχη του Κεραυνού Καλλιράχης και ιδιαίτερα το μέλος αυτής Βασίλη Αντάρτη για την μεταφορά των ποδοσφαιριστών μας στο μεταξύ μας παιχνίδι από και προς το λιμάνι του Λιμένα. Οφείλει να ευχαριστήσει το μέλος του Δ.Σ. του Άρη Πρίνου, κ. Παπαγεωργίου για την βοήθεια του προς το σωματείο μας. Τέλος, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε την διοίκηση της ΕΠΣ Καβάλας για την άμεση εξεύρεση λύσης σε ένα πρόβλημα της τελευταίας στιγμής…

ΑΟ Ποταμιάς-Μαίανδρος Γέροντα: 2-0

Ο ΑΟ Ποταμιάς υποδέχθηκε το πρωί της Κυριακής (14/1) τον Μαίανδρο Γέροντα για την 13η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β κατηγορίας και πήρε το τρίποντο με 2-0. Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα με τους γηπεδούχους να έχουν ευκαιρίες που δεν αξιοποίησαν και τους φιλοξενούμενους ένα άστοχο φάουλ του Ράδου και ένα μακρινό σουτ. Στο 64 από σέντρα του Δημητρέκου, ο Γ. Πασχάλης με κεφαλιά από την περιοχή έκανε το 1-0. Στο 72 ο Μπαρούμας κέρδισε πέναλτι, στην εκτέλεση πήγε ο Σπυριάδης για το τελικό 2-0.

Συνθέσεις

ΑΟ Ποταμιάς

Οικονόμου, Πέτσι (67 Καζάρας Εμ.), Προδρόμου Ι., Θωμάς, Βούγλαρης, Προδρόμου Αν., Σπυριάδης (87 Μουσάς), Πασχάλης Γ. (82 Τοπτσής Β.), Κόλλα Αν. Μπαρούμας Μερέσης (57 Δημητρέκος).

Μαίανδρος Γέροντα

Καζέλογλου, Χισένι (86 Παξεβανίδης), Αραμπατζή, Καράκιζλης, Ράδος, Λάσπατζης, Γιοβρανόπουλος, Κελεμπεσιώτης (70 Κότσι),  Κίτσος, Καμτσικλής, Νεοφυτίδης (71 Κουλαράς)

Ποσειδών Καβάλας-Άρης Πρίνου: 4-1

Σπουδαία νίκη, με 4-1, κατέκτησε ο Ποσειδών Καβάλας με αντίπαλο τον 2ο στην κατάταξη Άρη Πρίνου για την 13η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο και έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Στο 48 με εκτέλεση φάουλ από τα 35 μέτρα του  Τ. Παπαδόπουλου έγινε το 0-1. Στο 70, μπαλιά του Πουλή από το κέντρο για τον  Τσιρικτσίδη που με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1. Στο 75 ατομική προσπάθεια του Πουλή για το 2-1. Στο 87 από πάσα του Κοτίλι ο Καργανιώτης σκόραρε για το 3-1. Στο 89 βαθιά μπαλιά του Πουλή, ο Τσιρικτσίδης με απευθείας βολέ διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Οι φιλοξενούμενοι παρατάχθηκαν με πολλές απουσίες (Τυρολόγος, Κυριαζής, Καραβούζης, Ρήγας, Ερβ. Μπούικου και Εραλ. Μπούικου) και μάλιστα ο δεύτερος τερματοφύλακας Γ. Δρακόντης έπαιξε σε θέση σέντερ φορ.

Συνθέσεις

Ποσειδών Καβάλας

Τερλελές, Κοτσέλα, Πουλής (89 Γεωργιάδης), Χατζηαντωνίου, Καργανιώτης, Κοζανίδης, Τσιρικτσίδης, Καραμπάσης, Γραμματικόπουλος (89 Καρασαρίδης), Κοτίλι.

Άρης Πρίνου

Μανωλάκης, Χριστινίδης, Μαυρίδης, Λόγγος, Δημητρίου, Παπαδόπουλος, Δρακόντης (51 Δούκας), Ντουλελάρι, Παπαγεωργίου Π., Ντερομεμάι, Ηλιάδης

Θεαγένης-Ποντιακός Ποντολιβάδου: 2-0

Ο Θεαγένης ήταν καλύτερος του Ποντιακού Ποντολιβάδου στο μεταξύ τους παιχνίδι για την 13η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας και πήρε το τρίποντο με 2-0. Στο 23ο λεπτό ο Λάμπρου έκανε το 1-0 και στο 75 ο Μαλακογιάννης διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Συνθέσεις

Θεαγένης

Καντιώτης, Λαχανάς (75 Τσετάνι Α.), Λούσος, Μπόσκος, Πάτσης, Μαλακογιάννης, Τσετάνι Αρμ., Λάμπρου (65 Γιριχίδης), Καραντόλας (86 Λαμπρινάκης), Σέντα (46 Μαλίμης), Προύντζος.

Ποντιακός Ποντολιβάδου

Τζανίδης, Μυλωνάς, Παπαδόπουλος, Θωμαϊδης, Ζλατίνης, Κωνσταντινίδης Εμμανουηλίδης, Ουλφανίδης, Τόλιας, Κανταϊδης Π. (46 Θεοχαρίδης), Αλαφογιάννης (60 Κανταϊδης Γρ.).

Κεραμωτή-Οι Λύκοι: 6-0

Η Κεραμωτή δεν δυσκολεύτηκε με αντίπαλο τους Λύκους για την 15η αγωνιστική της Γ΄ κατηγορίας επικρατώντας τελικά με 6-0. Το ημίχρονο έληξε με 4-0. Χατ-τρικ πέτυχε ο Λαζαρίδης και από ένα γκολ οι Σκαμάγκης, Κωνσταντινίδης και Ντουμανίδης.

Συνθέσεις

Κεραμωτή

Ψυχουδάκης, Νέγκογλου Δ., Ντουμανίδης, Κανατσίδης, Σκαμάγκης, Τσακμάκης, Βαλτόπουλος, Λαζαρίδης, Μαστανιάδης, Λάδιος, Κελεσίδης. Αλλαγές έπαιξαν οι Κωνσταντινίδης, Ναμλής, Νέγκογλου Α.

Οι Λύκοι

Σπίντζος, Ανθυμιάδης, Βουλγάρογλου, Χριστοφορίδης, Γρηγοριάδης, Κιουτσούκωστας, Αγιοπλούδης, Παπασωτήρας, Μοσχίδης, Παπαδόπουλος Κ., Πεσκελίδης. Αλλαγή έπαιξε ο Παπαδόπουλος Ανδ.

Φάρος Μαριών-Ν.Ηρακλής Μυρτοφύτου: 2-2

Ισόπαλο με 2-2 έληξε το παιχνίδι μεταξύ του Φάρου Μαριών και του Ν. Ηρακλή Μυρτοφύτου για την 15η αγωνιστική της Γ΄ κατηγορίας ΕΠΣ Καβάλας Στο 30ο λεπτό ο Μανώλκας έκανε το 0-1 όμως στο 40 ο Μαρίνος με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 1-1. Στο 64 ο Αβδίου με απευθείας εκτέλεση κόρνερ έκανε την ολική ανατροπή για το 2-1. Στο 75 σουτ του Κράσσι έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και σε αμυντικό για το τελικό 2-2.

Οι γηπεδούχοι είχαν ένα δοκάρι στο ματς και το Μυρτόφυτο είχε τρία, με Μανώλκα, Σαντογιάννη και Ζέκια.

Συνθέσεις

Φάρος Μαριών

Μαλανδρής, Χατζηχρήστος, Νικολούδης, Φραγκίδης, Βότσος, Τσέλα, Ανδρώνης, Αβδίου, Μπραστιανός, Μαρίνος, Τσενάι.

Αλλαγές έπαιξαν οι Ρακιντζόγλου, Διαμαντάρας.

Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου

Ζαμάνης, Μουλάς Γ., Θεοδωρίδης, Μουλάς Αν., Μιχαλούστας, Νέκογλου, Κράσσι (80 Μπράτσε Ερ.), Σαντογιάννης, Ζέκια, Μανώλκας, Στρατήρος.

Αποτελέσματα-15η αγωνιστική

Καβάλα 2004-Άρης Ακροποτάμου  2-0

ΑΕ Πιερέων 2004-Ελπίδες Καβάλας   5-2

Κεραμωτή-Οι Λύκοι            6-0

Άγιος Λουκάς-ΑΣ Παγγαίο    2-1

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Θράκη Γραβούνα 3-0 α.α.

Θράκη Γραβούνα    —-

**Τιμωρία -6 βαθμοί από ΘΡΑΚΗ ΓΡΑΒΟΥΝΑΣ για την περίοδο 2017-2018. Αποβάλλεται από το πρωτάθλημα.

**Τιμωρία -4 βαθμοί από ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ για την περίοδο 2017-2018

**Τιμωρία -6 βαθμοί από ΛΥΚΟΥΣ για την περίοδο 2017-2018

**Τιμωρία -4 βαθμοί από ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΑΚΡΟΒΟΥΝΙΟΥ για την περίοδο 2017-2018

**Τιμωρία -2 βαθμοί από ΑΕ ΠΙΕΡΕΩΝ 2004 για την περίοδο 2017-2018

(***) Οι Ελπίδες Καβάλας έχουν έναν μηδενισμό και -2β.

(****) Οι Λύκοι έχασαν στα χαρτιά το ματς με το Ν. Ηρακλή Μυρτοφύτου και τους επιβλήθηκε πρόστιμο 300 ευρώ.

Πηγή: kavala-sports.gr