Θεαγένης, Παναγία, Καλλιράχη: Οι νικητές τον τοπικών αναμετρήσεων.

θεαγενης παγγαιο 22042012Ο Θεαγένης είναι ο μεγάλος νικητής της 6ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της League αφού επικράτησε στο τοπικό ντέρμπι την Αναγέννηση Λιμεναρίων εκτός έδρας με 3 -1. Με αυτή την νίκη και με την ισοπαλία της Καρβάλης κερδίζει μια θέση και βρίσκεται έναν βαθμό πίσω από την Δόξα στην τέταρτη θέση της βαθμολογικής κατάταξης.

Αξίζει να αναφέρουμε και την πολύ καλή πορεία του Κεραυνού Καλλιράχης, ο οποίος μετά τη νίκη επί του Φάρου Μαριών παραμένει σταθερός στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, μόλις μια νίκη πίσω από Πανιώνιο Ξεριά.

Αναγέννηση Λιμεναρίων- Θεαγένης: 1-3

Ο Θεαγένης πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και πήρε δίκαια το σπουδαίο «διπλό», με 1-3, στο γήπεδο των Λιμεναρίων με αντίπαλο την τοπική Αναγέννηση στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της League. Στο 12ο λεπτό ο Σφηνογένης έκανε το 1-0. Στο 22 ο Γ. Παπαδόπουλος με σουτ από το ύψος της περιοχής ισοφάρισε σε 1-1. Στο 38 ο Μαλακογιάννης έκανε την ολική ανατροπή για το 1-2. Στα μέσα της επανάληψης με εύστοχο πέναλτι του Τσετάνι (το κέρδισε ο Μαλακογιάννης) διαμορφώθηκε το τελικό 1-3. Οι φιλοξενούμενοι είχαν και δύο δοκάρια, ένα σε κεφαλιά του Τσετάνι και ένα σουτ του Γ. Παπαδόπουλου.