2-3 στις καθυστερήσεις και με ανατροπή η Παναγία.

ΠΑΟΚ Καβάλας- Δόξα Θεολόγου: 0-2

Η Δόξα Θεολόγου ήταν καλύτερη του ΠΑΟΚ στο Κωτσάλου για την 7η αγωνιστική του 2ου ομίλου της League και κατέκτησε τη νίκη, με 0-2. Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Στο 55 με «κεραυνό» έξω από την περιοχή του Αγγελίδη έγινε το 0-1. Στο 67 σέντρα του Μαυροδουλάκη, πλασέ του Τσίκνα και 0-2. Χαμένες ευκαιρίες είχαν οι Αγγελίδης, Τσίκνας και Μαλίκι.

Συνθέσεις

ΠΑΟΚ

Τσανάκαλης, Ραγκούσης (46 Μαυρομάτης), Αντέσχος, Σακάλογλου, Μπασδάνης, Παπαδημητρίου, Γιάπατζης, Μαδέσης, Ζιαρίμης, Ζέκια (70 Αντωνάκης), Ανδρεαδάκης (65 Ανωτίδης).

Δόξα Θεολόγου

Τσιλογιώργης, Χατζηγεωργίου, Τζίνης, Βογιατζής Στ. (93 Ασλανίδης), Βογιατζής Ι., Δημητρίου, Τυρολόγος, Μαυροδουλάκης, Αγγελίδης (89 Σκόρδος Β.), Τσίκνας (90 Παπαγαβριήλ), Μαλίκι.

Θεαγένης- Νέστος: 0-3

Ο Θεαγένης υποδέχθηκε το απόγευμα της Κυριακής (16/11) το Νέστο για την 7η αγωνιστική του 1ου ομίλου της League και ηττήθηκε με 0-3. Στο 15ο λεπτό φάουλ του Τσέκου στο δοκάρι και στο 22 κεφαλιά του Μανούκου στο δοκάρι. Στο 30 σέντρα του Γαμβρέλη, πλασέ του Σγκούρι και 0-1. Στο 60 σουτ του Γ. Παπαδόπουλου άουτ. Στο 70 κάθετη μπαλιά του Τσέκου, πλασέ του Χασάνογλου και 0-2. Στο 80 μπαλιά του Χασάνογλου, πλασέ του Δεσύλλα για το τελικό 0-3.

Συνθέσεις

Θεαγένης

Λαγουμτζής, Λούσος, Ραφαήλ (80 Βλασακίδης), Γαλλόπουλος (38 λ.τ. Πάτσης), Αποστολίδης, Κατσίνας (87 Μανολάρι), Μαλακογιάννης, Σαλονικιός, Τσετάνι, Παπαδόπουλος Γ., Καραντόλας.

Νέστος Χρυσούπολης

Καραβελίδης, Στέρεφ, Γαμβρέλης, Σιαματάς, Παυλακάκης, Μανούκος, Τσέκος, Γκατζολάρι (65 Ευφροσυνίδης), Δεσύλλας (85 Μανιός), Κούτεφ (58 Χασάνογλου), Σγκούρι.

Ατρόμητος Χαλκερού- Αίας Παναγίας: 2-3

«Διπλό» με ολική ανατροπή στις καθυστερήσεις, με 2-3, κατέκτησε η Παναγία στο γήπεδο του Χαλκερού με αντίπαλο τον τοπικό Ατρόμητο στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α’ κατηγορίας. Στο 26ο λεπτό ο Χρόνης έκανε το 1-0. Στο 48 ο Αίας έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής, με 2η κίτρινη κάρτα, του Ανδρούτσου. Στο 63 ήταν η σειρά του Χαλκερού να μείνει με 10 παίκτες λόγω αποβολής με 2η κίτρινη κάρτα του Ιωσηφίδη. Στο 65 ο Αλεξανδρίδης έκανε το 2-0 και στην επόμενη φάση ο ίδιος παίκτης είχε χαμένο τετ-α-τετ. Στο 85 χέρι στη περιοχή και πέναλτι για τους φιλοξενούμενους. Στην εκτέλεση πήγε ο Κλοκίδης για το 2-1. Στο 94 ο Μανακούδας με σουτ από την περιοχή έφερε το παιχνίδι στα ίσα, 2-2. Στο 97 ο Μουσάς με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-3.

Συνθέσεις

Ατρόμητος Χαλκερού

Ναμοράτζε, Ιωσηφίδης, Κοπανάκης, Αλεξανδρίδης, Σιώτας Δ., Πεσκελίδης, Σιώτας Κ. (59 Γκίκας Β.), Σιδηρόπουλος, Χρόνης, Σοφιανόπουλος (90 Παντελόπουλος), Καβουρίδης.

Αίας Παναγίας

Καντιώτης, Λάδιος, Καρανίκος, Ζυμάρης Κ., Ανδρούτσος, Μπόσκος, Ζυμάρη Β., Ζυμάρης Ι. (76 Κωστίδης), Μανακούδας, Κλοκίδης, Μουσάς.

**Παράπονα από τη διαιτησία του αγώνα εξέφρασαν και οι δύο ομάδες.

**Η διοίκηση και οι ποδοσφαιριστές του Αία Παναγίας έδωσαν τις καλύτερες ευχές στον ποδοσφαιριστή της ομάδας Νίκο Καλπακίδη που προχθές ανέβηκε τα σκαλιά της εκκλησίας με την εκλεκτή της καρδιάς του., Δώρα. Παράλληλα, έγινε και η βάπτιση της κόρης του, που φέρει το όνομα Αλεξάνδρα.

Θράκη Γραβούνα- Άρης Πρίνου: 1-3

Ο Άρης Πρίνου κατέκτησε τη πρώτη του νίκη στην φετινή χρονιά και μάλιστα εκτός έδρας, στην Γραβούνα, με 1-3 κόντρα στην τοπική ομάδα. Παράλληλα έσπασε το αήττητο σερί των αντιπάλων του που κρατούσε για πέντε αγωνιστικές (4 ισοπαλίες και 1 ήττα). Στο 7ο λεπτό με αυτογκόλ του Σκαμάγκη έγινε το 0-1. Στο 45 η Γραβούνα κέρδισε πέναλτι, στην εκτέλεση πήγε ο Μαλίδης όμως απέκρουσε ο Μανωλάκης. Οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζοι στο β’ ημίχρονο με στόχο να γυρίσουν το ματς αλλά στο 65 ο Ντουλελάρι με σουτ έκανε το 0-2. Η Θράκη είχε ευκαιρίες και στο 75 ο Ναθαναηλίδης μείωσε σε 1-2. Λίγα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα, μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Λαζαρίδης διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Συνθέσεις

Θράκη Γραβούνα

Γλίτσος, Κασαμπάς, Σκαμάγκης, Μαλίδης, Μπλιάντσε, Καλογερόπουλος, Νάσος, Ναθαναηλίδης, Μαγουλάς Γ., Θεοδωρίδης, Μήτσης. Αλλαγές έπαιξαν στο β’ ημίχρονο οι Σοναρίδης, Θωμαϊδης και Μαγουλάς Δ.